Kategorie

Menu

Vše o potápěčských maskách!

21.8.2019 | potapecskaprodejna.cz

1. Rozdíl mezi potápěčskou a šnorchlovací maskou?

Víte, co je potápěčská maska a proč se jí právě říká „maska“ a ne brýle? Je to jednoduché. Již při klasickém šnorchlování jste určitě někteří zjistili, že čím hlouběji se potápíte, tím více se vám brýle přisávají k obličeji. A tady právě pramení její význam. Abychom zamezili nepříjemnému přisávání, stačilo by pouze dofouknout trochu vzduchu. To ale můžeme udělat jen nosem za předpokladu, že je s brýlemi spojený. A tak vznikly první potápěčské brýle propojené s nosem, kterým říkáme maska.

2. Rozdělení masek na potápění

V dnešní době se výrobci předhánějí a nabízejí spoustu druhů masek na potápění různých barev, tvarů, ale i velikostí. V praxi však masky rozdělujeme do dvou základních sportovních typů neboli využití. 

· Pro potápění s přístrojem nebo pro šnorchlování jsou masky s větším objemem než pro freediving. V praxi to znamená, že větší sklo umožňuje potápěči vidět širší úhel pod vodou.
· Pro freedive - je to maska s malým objemem, aby se freediveři nemuseli vyčerpávat dofukováním velkoobjemové masky a tím ušetřili vzduch pro ponor.

3. Na co si dát pozor při výběru potápěčské masky?

U masky je důležité, aby nám perfektně padla na obličej a nikde nezatékalo. U těch dražších je použit kvalitní měkký silikon, který je příjemný a perfektně padne. Navíc jsou masky vybaveny tvrzeným sklem „tempered“. U levnějších masek se používá místo silikonu plast a sklo bývá nahrazeno plexisklem. Další důležitou součástí jsou upínací přezky s řemínkem, které u kvalitních masek jsou zkonstruovány tak, aby se řemínek lehce dotáhl a přezka vydržela a nepraskla. U mnoha potápěčů jsou oblíbené neoprenové pásky namísto gumových řemínků. Je to z toho důvodu, že je pásek pevně nastaven na danou délku, která vyhovuje a je možné masku jednoduchým grifem nasadit pouze jednou rukou.

4. Jak zjistíme, že nám maska správně sedne? 

Maska musí dobře padnout a to zjistíme jednoduchým způsobem. Přiložíme ji lehce na obličej bez použití řemínku tak, aby dobře seděla a těsnila podél lícních kostí a nikde pod silikonem nebyl žádný vlas. Potom masku lehce přisajeme nosem. Do masky se nesmí nikde přisávat vzduch a při zakývání hlavou musí držet. U pánů, kteří mají vousy nebo nebývají hladce oholeni, je lepší zvolit masku s tvrdším silikonem, která umožní větší přitlačení.

5. Doporučení 

Ke koupi masky doporučujeme navštívit naši kamennou prodejnu s kompletním vybavením na potápění, šnorchlování a plavání, kde Vám s výběrem pomůže kvalifikovaný instruktor nebo vyškolený tým. Pamatujte, že dobře zvolená kvalitní maska Vám vydrží mnoho let místo levně koupených plastových náhražek, kde vám praská řemínek a ještě do ní zatéká.

Bohatý výběr kvalitních potápěčských masek a šnorchlovacích brýlí najdete na našem internetovém obchodě www.potapecskaprodejna.cz v sekci „Potápěčské masky“. 

Pro registrované zákazníky SLEVA 5% na veškeré zboží a doprava ZDARMA už pro nákup nad 900 Kč!

Nejprodávanější potápěčská maska HOLLIS M-4, Frameless | potapecskaprodejna.cz

Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím