Kategorie

Menu

Neopreny

Voda je mnohem větším vodičem tepla než je vzduch, což je důvod, proč se zchladíte rychleji u šnorchlování a potápění než na suchu. Pro tuto ochranu se používá neoprenový oblek, který vytvoří tepelnou vrstvu kolem těla, aby se zabránilo neustálému proudění studené vody po kůži a zachycení tepla, které přirozeně uniká vašemu tělu.

Obleky jsou vyrobeny z pěnového neoprenového materiálu, který se skládá z drobných vzduchových bublin zachycených v gumovém materiálu. Vzduchové bubliny jsou to, co poskytuje tepelnou izolaci, takže obecně řečeno, čím silnější (tlustší) neopren je tím pomaleji teplo ztrácíme. Kromě výběru správné tloušťky obleku je také důležité vybrat si dobře padnoucí oblek, který nabízí dobré těsnění kolem zápěstí, nohou a krku tak, aby voda neproudila pod oblek. Oblek by měl být jako druhá kůže, a čím méně volného prostoru je, tím menší je šance vtečení studené vody.

Od do
:
Zrušit filtr
1 2 3 4 ... 7 8
Načíst další
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím