Kategorie

Menu

Křídla, žakety, sidemounty

Kompenzátor neboli BCD je zařízení pro řízení vztlaku. Umožňuje potápěčům kontrolovat jejich vztlak nafukováním nebo vyfukováním vzduchu v duši kompenzátoru tak, aby se dosáhlo pozitivního, neutrálního nebo negativního vztlaku. BCD jsou nejčastěji rozdělovány na 2 typy:

Křídlo, zde se vzduch nafukuje na zádové desce v duši, nejčastěji ve tvaru podkovy nebo koblihy. Křídlo se používá nejen při technickém potápění, ale čím dál častěji i u rekreačního potápění (nový trend), kde má nesmírnou výhodu ve snadnějším držení polohy takzvané trim, což je vodorovná poloha potápěče v leže na břiše, kde je celé tělo vystavováno tlaku stejné hloubky a navíc je dosaženo efektivnější práce s ploutvemi. Navíc zádová deska může být z 3 mm oceli, kdy nám nahrazuje 3 kg zátěže nebo za použití jiných lehčích materiálů (hliník, kevlar, plast) určených pro cestování.

Žaket, který vypadá jako vesta, kde se vzduch nafukuje do prostoru kolem sebe. Nevýhodou je, že potápěče více drží ve vzpřímené poloze a po nafouknutí na hladině se cítí stěsněný.

Od do
:
Zrušit filtr
17 560 Kč
Skladem
1 2 3 ... 7 ... 13 14
Načíst další
Loading...