Kategorie

Menu

Jak na zamlženou masku!

27.8.2019 | potapecskaprodejna.cz

Foggy-Diving-Mask-1

Zamlžená potápěčská maska

Proč se masky mlží?

Každá nová maska se bude mlžit. S tím se smiřte…Je to z důvodu mastného filmu na povrchu skla, který je už od výroby. U starších masek je důvodem používání opalovacích krémů na obličej nebo mastný film na hladině vody.

Jak zabránit mlžení masek?

Pomocí Jaru na nádobí

V první řadě je potřeba masku důkladně odmastit. K tomu nám poslouží nejlépe obyčejný Jar na nádobí. Necháme ho působit pár minut, případně celou noc a masku potom opláchneme.

Pomocí zubní pasty

Dobře nám poslouží i pasta na zuby, ale pozor, musí být bez lešticích granulí!!! Jinak si masku poškrábete a zničíte. Pastu nanesete a rozmažete na vnitřní sklo ještě před potápěním a až budete ve vodě, lehce propláchnete tak, aby nezůstaly zbytky pasty na skle.

Pomocí antimlžových přípravků

Ve specializovaných obchodech - jako je POTAPECSKAPRODEJNA. CZ - se dají koupit i gely proti mlžení, které stačí před ponorem na masku nanést a poté opláchnout.

Pomocí našich slin

Další nejčastěji používanou metodou je plivnutí do masky, kdy sekret na skle rozmažete a poté lehce propláchnete ve vodě, než masku nasadíte. (Ne všichni k této metodě mají takový vztah, aby ji aplikovali.)

Pomocí zapalovače

Pokud používáte kvalitní potápěčskou masku, která je vybavena sklem a ne plastem, dá se použít i zapalovač. Jednoduše se plamenem opálí vnitřní sklo masky a nemusíte se obávat, že by prasklo. Jen je potřeba dávat pozor, abychom neopalovali společně se sklem i silikon. V tomto případě bych ale doporučil velkou obezřetnost s manipulací zapalovače a být si stoprocentně jistý, čím je maska vybavena.

Na co určitě před ponorem nezapomenout

Ať jste již aplikovali jakýkoliv způsob, který jsme vám popsali v tomto článku, nezapomeňte, že mlžení napomáhá sálavé teplo z obličeje. Proto je dobré si před ponorem ochladit jak obličej, tak masku, aby se teplota obličeje a masky vyrovnala.

Bohatý výběr kvalitních potápěčských masek, celoobličejových masek, šnorchlovacích brýlí s ploutvemi a antimlžicích prostředků najdete v našem internetovém obchodě www.potapecskaprodejna.cz v sekci „Masky". 

Pro registrované zákazníky SLEVA 5% na veškeré zboží a doprava ZDARMA už pro nákup nad 900 Kč!
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím