Kategorie

Menu

6 základních tipů pro celoobličejové masky

27.6. 2019 | potapecskaprodejna.cz

Celoobličejová maska na šnorchlování AGAMA Marlin (i pro děti) potapecskaprodejna.cz 3

Celoobličejové masky jsou poslední dva roky novým trendem způsobu šnorchlování. Rychle si je oblíbili začátečníci i pokročilí vyznavači šnorchlování. Využívat je můžeme při pozorování korálů a mořských živočichů na pobřežích v přímořských letoviscích, tak se i kochat pohledem na děti, jak se s nimi radují v zahradních bazénech a koupalištích.
 

1. Jak celoobličejová maska funguje?

Celoobličejová maska je velmi pohodlná, zajišťuje pohodové volné dýchání nosem či ústy. Vydechovaný vzduch proudí bočními průduchy kolem masky a tím zabraňuje jejímu nepříjemnému mlžení. Ve spodní části masky je výpustný ventil, kterým se při výdechu automaticky vytlačuje voda z masky, pokud při nevhodné manipulaci dojde k jejímu částečnému zalití. 

2. Srovnání se šnorchlovacími sety

Určitě každý z nás, kdo rád šnorchluje se šnorchlovacím setem, má zkušenost se zaplaveným šnorchlem a následným si loknutím vody. U celoobličejové masky tento pro mnohé nepříjemný problém odpadá.  Díky použitým bezpečnostním prvkům se i při ponoření hlavy pod hladinu voda do nosu či úst nedostane. Díky tomu je šnorchlování s celoobličejovou maskou ideální pro všechny nadšence šnorchlování a hlavně pro děti. 

Agama celoobličejová maska černa potapecskaprodejna.cz

Šnorchlující slečna s kvalitní celoobličejovou maskou AGAMA Marlin | potapecskaprodejna.cz

3. Jak se s celoobličejovou maskou vyrovnává tlak v uších?

Při použití šnorchlovacích masek jsme standardně vyrovnávali tlak v uších profukováním stisknutého nosu. S celoobličejovou maskou se k nosu při šnorchlování rukou nedostaneme. Z tohoto pohledu je tento typ masky dost omezující při zanoření do větších hloubek. Proto je celoobličejová maska určena hlavně pro šnorchlování na hladině s maximální možnou hloubkou zanoření do 3 metrů.  

4. Používání ploutví při šnorchlování s celoobličejovými maskami

Ploutve se při šnorchlování s celoobličejovou maskou využívají naprosto stejně jako při šnorchlování se šnorchlovací maskou a šnorchlem. Šnorchlovací ploutve ve srovnání s potápěčskými ploutvemi jsou menší a lehčí. Je to zejména proto, aby se člověk při šnorchlování zbytečně nevyčerpal, ale zároveň se pohodlně mohl pohybovat ve vodě a užívat si to hlavní – krásy podvodního světa.

snorkeling-children-full-face-mask

Spokojené šnorchlující děti s celoobličejovými maskami | potapecskaprodejna.cz

5. Rizika spálení při šnorchlování s celoobličejovou maskou

Pokud šnorchlujeme delší dobu na vodní hladině s celoobličejovou šnorchlovací maskou, tak nám hrozí, že se spálíme či podchladíme a zbytečně si zkomplikujeme zbytek dovolené. Tomuto můžeme předejít tím, že si pořídíte funkční oblečení do vody . Můžete si vybrat nejen mezi triky, ale i vestami s kapucemi nebo oblekem pokrýývající celé tělo. Více informací o funkční oblečením do vody si můžete přečíst v článku Špičkové funkční oblečení do vody! Článek popisuje nejnovější materiály pro oblečení do vody, které byly testovány v Austrálii a na Novém Zélandě v nejtěžších podmínkách profesionálními sportovci.

Menší děti, které neumí dobře plavat, je nutné nenechávat bez dozoru a pořídit jim dětském pomůcky, které jim šnorchlování zpříjemní.

6. Na co dávat pozor při výběru celoobličejové masky?

Stejně tak jako u klasických šnorchlovacích setů je potřeba si uvědomit, že nízká cena masky se může podepisovat i na kvalitě. Kvalitní měkký silikon, který nám doléhá na obličej, je vyměněn za levnější materiál z plastu nebo z gumy. Maska potom dobře nesedí, nebo dokonce nepříjemně tlačí a natéká do ní voda. V ten moment jsou krásné zážitky v podvodním světě pryč a to by byla škoda.

Pokud se závěrem podíváme na tento nový trend potápění, zohledníme výhodu pohodlného dýchání bez ucpaného nosu a s klasickým šnorchlem nacpaným v ústech, nabízí tyto celoobličejové masky luxus a komfort i pro ty nejnáročnější vyznavače šnorchlování. Doporučuji vám však vyzkoušet si šnorchlování s celoobličejovou maskou na vlastní kůži a udělat si na tento nový trend svůj názor.

Bohatý výběr kvalitních celoobličejových masek najdete na nasem internetovém obchodě www.potapecskaprodejna.cz v sekcích "Vše na dovolenou" či "Plavecké vybavení". 

Pro registrované zákazníky SLEVA 5% na veškeré zboží a doprava ZDARMA už pro nákup nad 900 Kč!

AKCE - 21% na NEJNOVĚJŠÍ MODEL celoobličejové masky AGAMA Marlin (pro dospělé i děti)!


 

Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím